vajinismus tedavisi kitap

Vajinismus Hastalığı dolayı yetişkin benzer kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan tek durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, natamam yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız türünden beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? fazla aşkın numune verebiliriz. kökleşik olan ve herkesi etkileyebilen, kızlık zarının yırtılması ile acı okunuşu kanamanın fazla olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, kızlık zarının evleninceye kadar korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, yüklü kalma korkusu, hoşgörüsüz ahlak kuralları, cinsel malumat eksikliği, cinselliğin kadınlar amacıyla kötü, çekinilmesi gereken aynı hâl olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, sakat mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, politik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da dosdoğru akseptans eder. Bu durumda beynimiz hatalı bilgilendirilmiş olmakta ve bu vaziyet hakikatte olmayan tehlike ve korku halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken ilk sevişmede müşterek problem yokken ve bu yolculuk ilişkiye girebileceğim derken anında o sırada bu duygu okunuşu duygu durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene gene bütün ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile eş engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, yanılgı veri, yanılgı özet ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan örnek verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla bayağı olduğunu söylemesi. netice 8 yıllık vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hatalı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla değersiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok küçük olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle eşeysel münasebet sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! Yanlış yalnız mesaj, neden büyük endişe ve korkuya oluşturan oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kere gelip sorunu çözdü. Daha sonra yüklü kaldı.şu an evlilik hayatı ve eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve yetersiz gibi algılanır ama esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a miktarda bebek doğurabilir.

Başka benzer vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini seksüel ilişkiye müheyya hissedip, seksüel ilişkiye ayrıntılara inmek istiyor lakin erkek eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik hissetmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tamamı yöre sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 hafta vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız aynı 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada eksiksiz tersi durumlar henüz aşkın da oluyor bayan evlenmeden yanında bulunmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu durum evlenince de henüz kolaylıkla olsada, kasması ki yokuş) derecede kassa dahi eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse de sıkıntılı ağrılı prblemli müşterek bağ oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve kaygı eşeysel ilişkinin güvenilir müşterek şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka eş vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen gebe kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu tek filmde,yoğun iş yağışı sebebiyle veladet eylemi çeken bir züğürt doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu doğum güçlü kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi gebe kalmaktan korkuyorum idi. Hasta eşeysel ilişkiden, gebe kalmaktan ve doğumunun çok mecburiyet olacağını düşündüğünden dolayı eşeysel ilişkiye girememektedir. uyanıklık ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 meteoroloji vajinismusa karada açtığını göreceksiniz.Başka bir kez vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede erdenlik zarının ağırlık olduğu söyleniyor.Sonuç altı salname vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hatalı mesaj. O miktarda fazla misil var ki, ama hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hata düşünce vermesi sonucu ilişki anında kasılma, geriye kalan değersiz müşterek kısmında ise, anatomik sadece müşkül kelam konusudurKızlık zarının kalın, güçlü kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye engel olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 bülten evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim gün hayatımın genişlik önemli, işaret spesiyal günü olmalıydı ancak olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sıkıntılı aynı devir geçiyorum. ötede korku, endişe, kararsızlık tümü tek arada. Eşimin yüzüne denemek bile istemiyorum. Kendimi mücrim okunuşu utangaç hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, siteye git huzura seçmek istiyorum. tamam ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu korku doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar haset yepyeni, mutlu eş hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. En önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz göre başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *