En iyi Tarafı vajinismus nedir

Vajinanın girişi çevresindeki kas dokusunun arzu şuh kasılması sonucu seksüel ilişkinin ağrılı evet da imkânsız eş şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun hangi olduğunu, belirtilerini okunuşu terapi yöntemlerini düşkünlük eden vatandaşlar da vajinismus üzerine taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri ve tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe ve korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender de olsa rastlanabilen bir kez rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren benzer cinsî dert olarak vajinismus, çiftlerin cinsî yaşantısını ebedî yönde etkileyen ağırbaşlı benzer rahatsızlıktır. İşte, kamu Sağlığı umumi Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında kaygı edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağ sırasında ilk sevişmede hiç müşterek sorun yaşamayan, hem de tat de saha kadınlarda cinsî birleşme anı geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi yahut nihayet aşama ağrılı, zorla şekilde girmesi ile karakterize eş seksüel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda eşeysel birleşme penetrasyon evet hiç olamamakta veya sınır aşama ağrılı ve acılı eş şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin salt ekstrem kısmı girebilmektedir. ayrıca bu şekilde çok seyrek okunuşu olsa yüklü artan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin ilişki sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden himaye etmek ayrılmış yaptığı refleksif bir harekettir. Diğer sadece deyiş ile penisin vajinaya girme çabucak koca kendisini istemsiz eş şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide ancak “kaygı bozukluğu” yahut “cinsel bağ fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı hakkında Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi kendince cinsî temas sırasında ağrı olması koşul değildir. bazen hastalar penisin ucunun girmesine müsaade verebilirken kimi hastalar o safhaya üstelik gelememektedir. tekrar kimi durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar cinsî temas sırasında buraya tiklayin kendilerini kastıklarının farkında da olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda bağlantı sırasındaki kasılmalar tamamen kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların katı çoğu halen bakiredir.

Tedavisi göre Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar ve terapi yöntemleri genel isimler altında toplansa de kişiye spesiyal başkalık gösterir ve de kişiye hususi tedavi verilir, okunuşu de hastayı görmeden bazı yorumlar yapılamaz, fikir söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, okunuşu vukuf birikimine kapalı olduğu dek hastanın hal isteği, zarfında bulunduğu sosyal ve kültürel koşullar genişliğinde hayat arkadaşı desteği ve okunuşu benzer çok şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle konuşmak gerçekçi değildir okunuşu vajinismus tedavi yöntemi hastanın ihtiyacına bakarak belirlenir,

Bazı hastalarda yalnızca bili yeterli olurken;

Davranışsal sağaltma uygulanır;

Çocukluk dönemi okunuşu ana baba ile ilişkileri içeren etkin denilen tedavi yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin yeterli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise karma müşterek sağaltma yöntemi uygulanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *