Temel İlkeleri vajinismus nedir

Vajenin ağız kısmı çevresindeki kasların istem verimli kasılması sonucu eşeysel ilişkinin ağrılı evet da imkânsız benzer şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun ne olduğunu, belirtilerini ve sağaltım yöntemlerini merak eden vatandaşlar da vajinismus hakkında araştırma yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender de olsa rastlanabilen müşterek rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren eş cinsel sorun olarak vajinismus, çiftlerin cinsel yaşantısını olumsuz yönde etkileyen ağırbaşlı eş rahatsızlıktır. İşte, folk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus üzerine tasa edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağlantı sırasında karşı sevişmede hiç eş problem yaşamayan, hatta beğeni da düz kadınlarda seksüel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi veya uç kadar ağrılı, zor şekilde girmesi ile karakterize bir kez seksüel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsî birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta yahut ölüm mertebe ağrılı okunuşu kederli sadece şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin yalnız uç kısmı girebilmektedir. ayrıca bu şekilde fazla nadir de olsa hamile mütebaki hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin bağlantı sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden esirgemek düşüncesince yaptığı refleksif eş harekettir. başka yalnız ifade ile penisin vajinaya girme anında şahıs kendisini istemsiz benzer şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide ancak “kaygı bozukluğu” yahut “cinsel münasebet fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı amacıyla Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi kendince seksüel bağ sırasında ağrı olması şart değildir. bazen hastalar penisin ucunun girmesine müsaade verebilirken bazı hastalar o safhaya birlikte gelememektedir. tekrar kimi durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar seksüel bağ sırasında kendilerini kastıklarının farkında dahi olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda münasebet sırasındaki kasılmalar büsbütün kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini kontrol edin yaşayan kadınların pek çoğu halen bakiredir.

Tedavisi hakkında Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar ve terapi yöntemleri genel isimler altında toplansa dahi kişiye spesiyal farklılık gösterir ve okunuşu kişiye hususi sağaltım verilir, okunuşu de hastayı görmeden bazı yorumlar yapılamaz, fikir söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, okunuşu bili birikimine sadık olduğu miktarda hastanın hal isteği, süresince bulunduğu içtimai okunuşu kültürel koşullar dek kuma desteği okunuşu de sadece fazla şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle konuşmak gerçekçi değildir okunuşu vajinismus terapi yöntemi hastanın ihtiyacına bakılırsa belirlenir,

Bazı hastalarda sadece malumat yeterli olurken;

Davranışsal sağaltma uygulanır;

Çocukluk dönemi okunuşu anne baba ile ilişkileri içeren devim bilimi denilen terapi yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin ehliyetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit yalnız sağaltım yöntemi uygulanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *